Valami régi, valami új, valami kölcsönkapott, valami kék.
Ez az a pár dolog, ami nélkül nem lehet valaki menyasszony, legalábbis a babona szerint. A babona viszont lassan beépült a szokások körébe, sokszor már nem is tudjuk, hogy mi volt egy-egy szokás alapja.
Valami régi:
ez a menyasszony frigyre lépés előtti életét szinbolizálja
Valami új:
Az új élet lehetőségét
Valami kölcsönkapott:
A szerencse szimbóluma, hiszen egy kölcsönkapott tárgyra még jobban vigyáz az ember. Ha lehet, akkor olyantól kérjünk valamit, aki már házas, hiszen ott már bizonyított
Valami kék:
A tisztaság szimbóluma
Egy-két szokás
Tányértörés:
Régi szokás a tányértörés az eskövő napján, van aki a sok pénzre asszociál a törött tányérdarabok láttán, valaki a boldog évek számát olvassa ki a szétszóródott darabkákból. Az eredete viszont teljesen más. Úgy tartották, hogy a menyasszony az esküvője napján nagyon sebezhető, ezért a szellemek árhatnak neki. A szellemek elűzése volt a tányértörés eredeti funkciója, hiszen a nagy csörömpöléstől megridnak és békénhagyják a menyasszonyt.
Küszöbön átemelés:
Szintén a szellemek elleni védelmet szolgálja, hiszen a küszöb alatt rejtőző szellemek így nem látják az ifjú arát.
Menyasszonyi fátyol:
Szintén a szellemek elleni védelem miatt volt szokás viselni
Az autó mögé kötött dobozok:
Szintén a szellemeket űzik el a hangjukkal.
Ebből is látszik, hogy egy menyasszony élete nem csak játék és mese, de ha betarjuk ezeket az apró szokásokat, babonákat, szinte biztosak lehetünk benne, hogy a szellemekkel már nem lesz gondunk. Ha biztosra akarunk menni, azért a zenék listájára felírhatjuk a Ghostbusters-t.
